Новини

Всі новини
2019-02-15

Народний депутата та експерт у сфері ЖКГ Альона Бабак відвідала Чернігівську область

Народний депутата та експерт у  сфері ЖКГ Альона Бабак відвідала Чернігівську область, де під час зустрічей спільно з головами ОСББ Чернігова та Ніжина, а також жителями міста обговорила зміни, які  виникнуть у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Тож пропонуємо вам коротко ознайомитись зі змінами в законодавстві, що почнуть діяти весною цього року:

Закон про житлово-комунальні послуги: які зміни відбудуться після 1 травня?

Комунальні послуги – це послуги із водопостачання, водовідведення, теплопостачання, гарячого водопостачання, електроенергія, газ та поводження з відходами. У цих сферах закон фактично визначає моделі відносин із монополістами. Надання комунальних послуг продовжуватиметься за старою системою договірних відносин до 1 травня 2019 року. До того часу нічого не змінюється.

Уряд не встиг розробити типові договори на надання цих послуг, з урахуванням всіх можливих моделей відносин у наданні комунальних послуг, так само як і НКРЕКП не встигла розробити нові порядки формування тарифів під ці нові моделі відносин, залежно від вибору споживачами у багатоквартирних будинках.

Тому, щоб не спричинити хаос в системі надання комунальних послуг, було ухвалено рішення відтермінувати набуття чинності закону до закінчення опалювального сезону наступного року. Та з 1 травня весь пакет підзаконних актів, потрібний для реалізації моделей відносин із надання комунальних послуг буде розроблений.

Починаючи з 1 травня 2019 року, кожен будинок матиме час на вибір моделі відносин із надавачами комунальних послуг. Старі договори діятимуть до моменту, поки власники не укладуть договори за новим законом.

Також до 1 травня 2019 року було відтерміновано набрання чинності частини закону, яка стосувалась введення пені за невчасну оплату житлово-комунальних послуг, оскільки немає нових договорів, які захищають споживача. Таким чином, і пеня, і застосування штрафних санкцій споживачами до монополістів (а це також передбачено законом) будуть застосовуватись із 1 травня 2019 року.

Монетизація субсидій: на  що чекати у березні 2019?

Монетизація субсидії – це адресна соціальна допомога держави на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі. Пенсіонери її отримають разом з пенсією. Працівники бюджетної сфери, які обслуговуються в «Ощадбанку», так само через свої картки зможуть отримати кошти субсидії. Всі інші громадяни у поштову скриньку отримають інформація про те, що вони мають отримати свої кошти в будь-якому відділені «Ощадбанку». Розмір субсидії залишиться той самий.

Монетизована субсидія відмінна тим, що вона прозора, через пряму систему адміністрування споживач-держава, яка нарахувала субсидії. Тепер людина з одним і тим самим ідентифікаційним кодом не зможе отримати субсидію двічі.

Вона є зрозумілою. Людина буде знати – тепер їй держава перерахувала умовно тисячу гривень, і вона розраховується відповідно до показів всіх лічильників. Є платіжка, є гроші від держави, є те, що споживач має доплатити. Якщо зекономив на світлі чи газі – гроші залишає собі.

 

 

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com