Новини

Всі новини
2018-12-19

Романова: «Гроші для зарплат вчителям уряд забирає з місцевих бюджетів у людей з особливими потребами»

«Це ніяка не поступка освітянам! Ці гроші  взяли з тієї ж освітньої потреби для людей з аутизмом, синдромом Дауна та іншими захворюваннями і за рахунок цього дають зарплату вчителям», – заявила депутат «Самопомочі» Анна Романова під час голосування за проект постанови про присудження щорічної премії Верховної Ради педагогічним працівникам.

Романова розповідає, що, згідно з цим бюджетом, вже на 1 січня 2019 року дефіцит заробітної плати для освітян в 13 областях України буде понад один мільярд гривень.

«Зараз уряд для того, щоб в терміновому порядку до кінця року виплатити зарплати вчителям, перерозподіляє кошти. І цинічно пише на своєму сайті статтю із заголовком: «Уряд гарантує виплати заробітної плати педагогічним працівникам».

Але знаєте, звідки вони взяли кошти, звідки вони перерозподілили для того, щоб під Новий рік хоча б дати вчителям зарплату? Вони взяли 228 млн з програми «Нова Українська Школа», а 120 млн – з фінансування місцевих бюджетів для людей з особливими освітніми потребами».

У бюджеті на 2019 рік (за який «Самопоміч» не голосувала) «Нову Українську Школу» недофінансовано на 100 млн.

«Тут питання пріоритетів не лише для виконавчої влади, а й для депутатів. Не треба було так швидко ухвалювати бюджет. Якщо ми кажемо, що зараз освіта не в пріоритеті, треба було відмовитись від голосування того бюджету, де є повна нівеляція потреб освітян, до того моменту, поки бюджет не буде сформовано від цих потреб, поки освітяни не увійдуть як пріоритет».

Романова додає:  «Самопоміч» голосуватиме лише за той бюджет, який враховує інтереси освітян, медиків, вразливих соціальних груп».

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com