Новини

Всі новини
2018-12-13

Про футбол в глибинках та корупцію в спорті – спілкуємось в Міжнародний день футболу з Сергієм Сікачовим

Цього тижня  світ відзначає свято гри мільйонів – Міжнародний день футболу. У Чернігівській області футбол має давню історію, зокрема у всеукраїнській спартакіаді 1927 року зіграли дві футбольні команди з Ніжина та Прилук. А вже з 1947 року на території Чернігівської області незмінно кожного року проводяться обласні чемпіонати з футболу. Призерами чемпіонату області неодноразово ставали команди з Козелецького району. Про розвиток та проблеми спорту та футболу ми вирішили поспілкуватись з засновником ГО «ФК «Козелець» та Козелецької «Самопомочі» Сергієм Сікачовим.

Сергій народився селищі Козелець, де вчився у школі, яку закінчив із золотою медаллю. Ще в дитинстві він почав займатись футболом та боксом.  Але футболом, як першим захопленням, займається і зараз. Представляв Козелець на першостях району, області, республіканських комерційних турнірах. Але, через отриману травму, про мрії професійних занять довелося забути. Після школи закінчив юридичний факультет Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка і почав працювати юристом. Спочатку в Козельці, а потім в Києві. З 2017 року є засновником і керуючим партнером Адвокатського Об`єднання «Лекс Форс» в місті Києві. Цього ж року, спільно з Савчуком Андрієм, заснував Громадську Організацію «Футбольний Клуб «Козелець».

Розкажіть  про свою активність у футболі. 

В 2018 році разом з однодумцями, серед яких є ще один учасник Козелецького осередку «Самопомочі» – Савчук Андрій, заснував ГО «Футбольний Клуб «Козелець». Ми заснували його для того , щоб підтримувати і розвивати футбол в Козельці. Сам же і очолюю цю громадську організацію. Також я  заступник голови Козелецької районної федерації футболу.

Навіщо Ви, успішна людина, яка зараз працює  в Києві, створили футбольний клуб у своєму рідному селищі?

Цей клуб створено з метою підтримки, розвитку і популяризації спорту та футболу в районі. Принциповим є те, що він у своєму складі має лише місцевих гравців віком від 15 до 37 років. І це є головною метою – виховання і підтримка місцевих футболістів з наступним їх просуванням в клуби вищого рівня. Також посильну допомогу мені в цьому надає наша голова Козелецької ОТГ та кілька небайдужих підприємців.

Яких результатів досяг Ваш клуб за рік своєї діяльності?

Ця команда тільки на початку свого розвитку. Але вона успішно вже другий рік приймає участь в першості Козелецького району з футболу, брала участь в фіналі двох районних кубків і має амбіції в подальшому приймати участь в обласних турнірах. Деякі вихованці цієї команди вже навіть встигли підписати професійні контракти з дублюючим складом команди Прем`єр-ліги України і приймали участь в турнірі дублерів команд Прем`єр-ліги. Хороша команда будується не за один рік і ми на вірному шляху, оскільки для нас головне дружні і чесні стосунки в колективі, де є взаємна повага і тепла атмосфера. Це найголовніше.

Крім участі в футбольних турнірах, «ФК «Козелець» приймає активну участь у різних заходах з пропаганди здорового способу життя. Розкажіть про них.

Ми приймали участь в благодійних забігах в місті Києві та Броварах. Також навесні і восени активно боремося проти дуже серйозної козелецькоі проблеми – спалювання листя. Ми проводимо роз’яснювальну роботу з людьми про шкідливий вплив від такого диму, звертаємося до правоохоронних органів для проведення відповідних рейдів, з метою припинення протиправного спалювання. Це, дійсно, дуже шкідливо для здоров`я і забруднює повітря. Насправді, це лише початок і далі буде більше.

Зараз футбол у нашій країні переживає не найкращий час, в чому на Вашу думку проблема?

Проблема в корупції, яка всюди і найгірше – в дитячому футболі. Проблема також в глобальній недовірі місцевим українським гравцям. Тобто, в футболі не вистачає звичайного патріотизму. Але все починати треба з дитячого і юнацького рівня і вкладати туди ресурси. Зараз це може і не спрацювати, але на більш довгу перспективу, обов`язково дасть свої плоди. Яскравий приклад – Шахтар, де зараз грає дуже багато вихованців місцевої школи.

Які необхідні зміни для розвитку футболу та спорту загалом на рівні Козелецької громади?

По-перше, не вистачає хороших футбольних стадіонів, нема нормального залу для єдиноборств, а це дуже важливо, бо вихідці з Козельця були навіть призерами Олімпіади з боротьби, багато хлопців з району є чемпіонами і призерами чемпіонатів України з боксу, бойового самбо, хортингу. Тобто, проблема в інфраструктурі. Хоча нинішня голова громади багато для цього робить, але її зусиль недостатньо, потрібна ще підтримка з області.

Окрім того, що Ви активні в спортивній сфері селища, Ви займаєтесь активною громадською роботою. Розкажіть про це.

Так, був у мене і політичний досвід. 5 років тому приймав участь у виборах селищного голови. Ішов самостійно, також допомагали друзі, але з першого разу цю вершину взяти не вдалося. Трагедії з цього не робив. Це просто досвід, який приніс певну користь. В цьому році познайомився з керівником обласного осередку партії «Самопоміч» Костянтином Смалієм, який мені запропонував очолити місцевий районний осередок.

Які у Вас плани у політичній діяльності на майбутнє? Чому Ви обрали «Самопоміч»?

В зв’язку з тим, що я симпатизую цій політичній силі і мені близькі їх принципи, вирішив вступити до лав «Самопомочі» і ще жодного разу не пожалкував про це. Оскільки в нашій області «Самопоміч» представлена порядними, амбітними, освіченими людьми, які відповідають цьому бренду, думаю, ця сила має хороші перспективи. Спочатку треба достойно забезпечити роботу партії на президентських і парламентських виборах, а потім спробуємо зайти до місцевих рад. А далі – життя покаже.

Ви зайнята людина, як проводите вільний час, якого так мало?  

У вільний час, крім занять спортом, стараюся подорожувати з сім’єю і друзями по світу та постійно читаю. Оскільки це наповнює тебе інтелектуально і розширює духовні горизонти.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com