Новини

Всі новини
2018-09-25

“Відключення аналогового мовлення «UA:Перший» – загроза національній безпеці”, – Анна Романова

Спочатку призупинили, а зараз і зовсім відімкнули аналогове мовлення «UA:Перший». Мовлення «UA:Перший» відімкнули через заборгованість перед державним концерном «РРТ».  Така ситуація трапилась внаслідок того, що держава виділила Національній суспільній телерадіокомпанії України  лише 776 563,1 грн фінансової допомоги, що вдвічі менше від суми, гарантованої Законом України “Про суспільне телебачення і радіомовлення України”. Врізане вдвічі фінансування не залишало телерадіокомпанії жодних шансів на планову оплату трансляцій.
Народний депутат фракції «Самопоміч» Анна Романова зверталась зі зверненням до Прем’єр-міністра України з проханням доручити Міністерству фінансів України здійснити перерозподіл бюджетних коштів задля забезпечення фінансування суспільного мовлення у повному обсязі, проте перерозподілу так і не було виконано.
Слід відзначити, що Україна виявилась не готовою до відключення аналогового мовлення, оскільки ним покрито лише 70% території держави. «Від відключення аналогових трансляцій найбільше постраждають глядачі у невеликих населених пунктах: маленьких містах та селах, адже там не представлені мережі кабельних операторів», – додає Анна Романова.
Наразі невідомо чи відключено мовлення на прифронтових територіях та  у прикордонних з Російською Федерацією територіях.
Раніше держава гарантувала, що мовлення  залишать на територіях, прилеглих до кордону з Росією, у районі проведення Операції Об’єднаних сил на Донбасі , на території Криму,  в Донецькій, Луганській області, на півночі Сумської, Чернігівської, Харківської областей. Відключення трансляції UА: ПЕРШИЙ, на цих територіях де досі транслюються російські телеканали, може призвести до підриву національної безпеки України.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com