Новини

Всі новини
2018-09-27

Великий розпродаж землі та опустошення міського бюджету

41 сесія Ніжинської міської ради стала апогеєм просування власних та нехтуванням інтересів громади славнозвісною депутатської більшістю з «БПП», «Батьківщини», радикалів та «Нашого краю».
Першим голосуванням, яке явно суперечить інтересам громади стало голосування за зміни до міського бюджету. Фінансовим управлінням був підготовлений проект збалансованих змін до бюджету, який був готовий до прийняття. Проте бюджетна комісія, а точніше злагоджена команда депутатів з «БПП», «БЮТ», «РПЛ» та «Нашого краю» внесла пропозиції, які звели майже до нуля резервний фонд 80-тисячного міста.  «Наслідком діяльності бюджетної комісії стало те, що ми маємо в резервному фонді 50 тисяч гривень, але на округ близький депутату з «БПП» 90 тисяч, ми маємо перерозподіл 40 тисяч зекономлених коштів відділу спорту на благоустрій міста та виділення 130 тисяч на закупівлю бланків в лікарню. Бланки в лікарню – це найбільша потреба міста ? В нас працює дитячий офтальмолог без мікроскопу, ми його не можемо купити, але закуповуємо бланків на 130 тисяч гривень», – коментує пропозиції бюджетної комісії голова  фракції «Самопоміч» в міській раді Костянтин Смалій. Все це відбувається на фоні недофінансування медицини, освіти, культури, спорту та призупиненні замін вікон в бюджетних установах, ремонту тротуарів та дворових доріг. Проте навіть на цьому депутати не зупинились і зняли із заробітних плат бюджетників 4,1 мільйони гривень на проекти по будівництву, які просувають депутати області та ВР. І це з голосу, прямо на сесії, не розбираючись в нюансах. Тому якщо надалі депутати бюджетної комісії в своїй роботі будуть керуватись особистими інтересами, а не громади та розбалансувати міський бюджет, то фракція «Самопоміч» буде відкликати свого представника Дмитра Тимошика з цієї комісії
«Немає сенсу в роботі бюджетної комісії, оскільки результат гірший ніж до її роботи. Коли в комісії були представники інших фракції був конструктив та сенс її роботи, зараз все виглядає набагато сумніше. Левова доля рішень приймаються за принципом «я тобі – ти мені», – Дмитро Тимошик.
 Здавалось би час після подібного розподілу бюджету депутати мали подумати про його наповнення. Однак депутати більшості вирішили навпаки – час продати землю в промисловій зоні, швидко та за пів-ціни. Швидкість продажу пояснюється тим, що з наступного року вдвічі зростає нормативно-грошова оцінка землі, а значить ціна продажу і вартість оренди землі зросте вдвічі. Тому заявники й подбали, щоб купити в міста саме зараз, та ще й домовились з депутатами, щоб зменшити авансовий внесок з 19% до 10%. До цього часу рада встановлювала максимальний авансовий внесок – 19% від нормативно-грошової оцінки. А тут більшість вирішила, що оці три ділянки загальною площею 2,8 га на Носівському шляху мають продаватись з авансовим внеском 10%. Втрати бюджету від такого рішення депутатів – не менше 1 млн. грн.
«Так місто й втрачає і землі, і можливості для модернізації, інфраструктури. Ми зробили все можливе, щоб не допустити продаж, який суперечить інтересам громади, але 19 – «за», разом з міським головою вирішили питання. Голосували «за» все ті ж «БПП», «БЮТ», «РПЛ», «Опозиційний Блок», «Наш край». Сумно, а ще дивує, чому вони думають, що люди цього не помітять …», – коментує голосування Дмитро Тимошик

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com