Новини

Всі новини
2018-09-24

Реформування чи закриття – яка доля навчальних закладів?

«Ми не допустимо неконтрольоване  закриття професійно-технічних навчальних закладів», – так відповіла Міністр освіти Лілія Гриневич на запитання Анни Романової про закриття ліцею побуту в Чернігові 16 березня. Проте новий навчальний рік в закладі, який забезпечував робочими місцями текстильну галузь Чернігова так і не розпочався.

Випадки із закриттям навчальних закладів не одиничні, а масові. Проте особливо лякає не сам факт закриття, а підхід за яким його здійснюють.  «Елементарний приклад місто Чернігів. Ми неодноразово звертались до Міністра і Прем’єр-міністра з вимогою не закривати ліцей побуту. Вони обіцяли фракції «Самопоміч», що цього ніколи не станеться. Цього літа ліцей побуту припинив своє існування в місті. Таких прикладів можна навести безліч по всій Україні. Ми вчора проголосували за дуже потрібний закон про інклюзивну освіту для дітей з особливими освітніми потребами. Але водночас в Чернігові планується закрити школу для дітей з особливими освітніми потребами. Так що ж насправді відбувається? Про яку систему освіти ми говоримо?! Закривають заклади без методології, так, як місцеві царьки – мери або сільські голови – вважають за потрібне, на приміщення яких вони попередньо «накинули око»», – каже Анна Романова

Проте Міністр освіти продовжує розповідати про модернізацію та іноваційність системи освіти. В той час Анна Романова звертає увагу на те, що освітня галузь недофінансована. «До кінця року станом на вересень не вистачає майже 4 млрд грн на те, щоб виплатити зарплату вчителям. Як вони будуть впроваджувати інноваційну освіту, коли в них опускаються руки?  Коли вони не знають, за що будуть жити».

«Об‘єднання «Самопоміч» звертається до Міністерства фінансів і до уряду з вимогою  негайно внести зміни до бюджету на наступний рік. Якщо зміни не будуть прийняті, то слідом за чернігівським ліцеєм побуту  може піти ще 70 коледжів. Як наслідок систему профтехучилищ  буде фактично зруйновано.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com