Новини

Всі новини
2018-09-21

ОСББ та ОСН в Чернігові – проблеми та шляхи їх вирішення

Які  проблеми ОСББ в Чернігові та як їх вирішити? Результати та плани міської програми сприяння створенню та підтримки ОСББ на 2019-2024. Ці та ряд інших питань обговорили представники компаній, які працюють в сфері обслуговування ОСББ, керівники діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та депутати міської ради на круглому столі, який організував голова фракції «Самопоміч» в Чернігівській міській раді Віктор Іванченко.
Під час конструктивного діалогу учасники заходу обговорили актуальні проблеми ОСББ та процес їх вирішення, внесли пропозиції до програми підтримки у створенні та діяльності ОСББ, які будуть враховані при її затвердженні. Сама програма з підтримки створення ОСББ  , яка реалізовувалась на протязі 2016 – 2018  року була розроблена з ініціативи фракції «Самопоміч». За час існування Програми було створено 50 ОСББ. За останній рік на проведення капітального ремонту житлового фонду ОСББ, у рамках Програми на умовах співфінансування з міського бюджету у розмірі 80%, спрямовано 3 158 816 грн, або 52,6 відсотка річних призначень. Це у 12,5 рази більше, ніж у 2016 році.
Сфера житлово-комунального господарства є пріоритетною для чернігівської «Самопомочі». Місто зараз реалізує розроблену за ініціативи депутатів програму підтримки ОСН за рахунок якої на умовах співфінансування  було проведено: будівництво вуличного каналізаційного колектора на вул. Авіаторів протяжністю 290 м загальною вартістю 468,7 тис. грн, з них кошти ОСН – 90,1 тис. грн; капітальний ремонт проїзної частини вул. Ривкіна в житловому районі «Півці» (ОСН – вуличний комітет «Мікрорайон Півці») площею 3220 м2 загальною вартістю 764,8 тис. грн, з них кошти ОСН – 152,3 тис. грн; капітальний ремонт ділянки дороги на вул. Поліська (ОСН – вуличний комітет вулиці Поліської (буд. № 13-32), Поліський Яр (буд. № 1-5 )) площею 1267,0 м2 загальною вартістю 368,2 тис. грн, з них кошти ОСН – 69,4 тис. грн.
Консультування населення по питання створення та діяльності ОСББ згодом буде проводитись в інших містах Чернігівської області.  Обласною організацією «Самопоміч» буде розпочато проект «Будь господарем свого будинку!» Його мета – допомогти людям взяти управління своїм будинком у власні руки. У рамках проекту наш  експерт, буде навчати мешканців багатоквартирних будинків особливостям утворення ОСББ. Адже ЖЕКи відходять у минуле, і мешканці мають взяти на себе обов’язок управління будинком. Активісти «Самопомочі» допомагатимуть мешканцям проводити збори співвласників і обирати найкращу форму управління, аби стати справжнім господарем свого будинку.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com