Новини

Всі новини
2018-07-19

Як зменшити кількість відходів? Поради Бобровицької «Самопомочі»

Кожного року збільшується кількість сміття, яке викидається на сміттєзвалища. Щоб вирішити цю проблему в усьому світі популяризують ідею роздільного збору і більш свідомого споживання відходів. Але, тим не менше звалища ростуть, а сміттєві баки в цей час на 30% заповнені повітрям. Ситуація в місті Бобровиця не виглядає краще : стихійні сміттєзвалища з’являються по всьому місту, кожного року в місті таких сміттєзвалищ з’являється близько 15-20 на які потрапляє близько 500 тон відходів.
Однак навіть в невеликих містах  абсолютно безкоштовно можна змінити цю ситуацію на краще. Порожній тетрапакет з-під соку має обсяг один літр. Якщо ми його стиснемо, то обсяг зменшиться до 10 разів.Так само ми можемо зробити з ящиками, алюмінієвими банками, тобто з будь-яким сміттям, яке має всередині повітря. Деякі виробники ПЕТ-тари почали випуск продукції, що має спеціальну форму. Таку пляшку можна «згорнути», тим самим зменшивши її обсяг в кілька разів. Виробники інформують про таку особливість на етикетці.
На промислових підприємствах за допомогою пресів зменшують обсяг використаних бочок на 60-70%. Тобто для зменшення обсягу сміття достатньо лише видалити з нього повітря стисненням або пресуванням, а це сприяє й зменшенню витрат і палива на вивезення і транспортування сміття.
Для того, що б поліпшити ситуацію зі сміттям, досить почати самому відповідально підходити до цієї проблеми, а також навчати особистим прикладом дітей, родичів та знайомих.
10 порад як зменшити кількість відходів:
 1. Купуйте предмети з перероблених матеріалів;
 2. сортуйте сміття;
 3. компостуйте використане сміття;
 4. кидайте сміття тільки в контейнери;
 5. використовуйте папір з двох сторін. Видрукувані з одного боку листи можуть бути використані на чернетки;
 6. відмовтеся від видачі чека в банкоматі, якщо він Вам не потрібен;
 7. використовуйте акумулятори (або блок живлення) замість батарейок. Не забувай, що батарейки та акумулятори вимагають безпечної утилізації;
 8. посилайте електронні листівки замість паперових;
 9. стискуйте пластикову тару перед тим, як її викинути.
Реалізувати зазначені вище поради можна в Бобровиці. В місті відкрито пункт прийому вторинною сировини, де мешканці можуть продати вторинну сировину, замість того щоб нею забруднювати навколишнє середовище. В місті громадські активісти також починають виховувати культуру сортування сміття в учнях місцевих шкіл, задля цього активісти встановили контейнери  для сортування прямісінько в приміщенні школи.
«Слід пам’ятати, що змінивши себе, ми зможемо змінити ситуацію в нашій Бобровиці. Сортувати сміття та зменшувати його обсяги ми можемо без підтримки влади та спеціальних міських програм. Завдяки ініціативній групі «Чиста Бобровиця» містяни починають розуміти, що побудові відходи це не сміття, а ресурс», – каже одна з активісток руху “Чиста Бобровиця”.

 

Контакти

 • Зв'язок з Самопоміч

  (0462) 674-797
  (093) 771-13-01

 • Зв'язок з Самопоміч

  samopomich.cn@gmail.com