Новини

Всі новини
2018-07-19

ЯК ВІКТОР НАЗАРОВ   ПОВЕРНУВ УКРАЇНСЬКИМ ПЕНСІОНЕРАМ 8 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Перевірте, чи пенсійний фонд на вас не економить.  «Об’єднання Самопоміч» розпочинає програму «Справедлива пенсія».  Наші фахівці допоможуть вам переконатися, чи пенсію вам нарахували оптимально.  Спеціальну комп’ютерну програму з перевірки пенсій розробив активіст «Самопомочі» із Запоріжжя Віктор Назаров.   Чоловік, вийшовши на пенсію, взявся досконало вивчати пенсійне законодавство і  домігся збільшення  виплат  і собі, і щонайменше 10 тисячам пенсіонерів.  Про те, як  колишній програміст став пенсійним експертом, ми розпитали самого  Віктора Павловича.
 – Вікторе Павловичу, в чому полягає перерахунок і чи всі можуть претендувати на збільшення пенсії?
– Ми перевіряємо пенсію, чи оптимально її нараховано.  Пенсія залежить не лише від розміру зарплати,  але й певних коефіцієнтів в кожній галузі. Тож можна прорахувати, довідку про який період роботи  найкраще подавати у пенсійний фонд, щоб розмір  пенсії був найоптимальнішим. Важливо розуміти, що, можливо, ви вже отримуєте оптимальну пенсію. І тоді її розмір не зміниться. З досвіду Запоріжжя, нам вдалося збільшити пенсію третині пенсіонерів, які до нас звернулися.
 -А як ви стали  експертом з перерахунку пенсій?
Я отримав право на розрахунок пенсії у 2003 році. Це якраз був перехід від радянського до українського пенсійного законодавства. Я вирішив проаналізувати, за яким  законом мені вигідніше обрахувати пенсію. З’ясував, що за українським.  Я розробив автоматизовану систему, завдяки якій собі розрахував пенсію. А потім почав вивчати законодавство. Відповідно до змін у законодавстві, підкоректовую програмне забезпечення, і зараз це варіант, який відповідає останній редакції пенсійного законодавства. З 2005 року, відколи я проводжу цю роботу, я вже перерахував пенсію більш  ніж 10 тисячам пенсіонерів, збільшивши пенсійні виплати загалом на  7-8 мільйонів гривень.  Якщо людині перерахували пенсію, то це не одноразово – це щомісячне збільшення пенсійних виплат.
-А що спонукало допомагати іншим?
Мене вразила  несправедливість у розрахунках. У законі України про загальнообов’язкове державне   пенсійне страхування  у формулі розрахунку пенсій заробітня плата береться за рік, який передує року звернення за призначенням пенсій. І  призначення пенсії проводиться впродовж трьох місяців, і якщо людина народилася в жовтні, листопаді і грудні, вона може подати заяву на призначення пенсії  в січні наступного року. Це їй дасть можливість збільшити розмір своєї пенсії на кілька сотень.   А той, хто народився до жовтня,  теж може подати заяву у січні, але втратить пенсію за три місяці. А це близько шести тисяч гривень.   Це несправедливо, бо розмір пенсії  фактично залежить від дати народження. Два пенсіонери з однаковим стажем, зарплатою, умовами праці отримують різні пенсії залежно від дати народження. Я про це волаю з 2009 року. Приблизно, я підрахував, 500  тисяч пенсіонерів виходять на пенсію за ці три місяці.  За 1 рік економія  бюджету  Пенсійного фонду становить 0,5 мільярда   гривень, за другий рік – вже 1 мільярд. І так за 5 років  економія сягне  7,5 мільярда гривень.   Я розробив зміни до закону і передав депутатам  від «Самопомочі», щоб вони це розглянули на комітеті і ухвалили. Тоді буде ліквідована несправедливість при  розрахунку пенсій, корупційна складова в пенсійному законодавстві і економія коштів пенсійного фонду. Для впровадження цих  змін державних коштів ні копійки не треба.  Але тоді доведеться комусь забути про хабарі. До мене приходять люди зі своїми справами. Деякі я тільки подивлюся, запитую: вам натякали на хабар?   А вони дивуються:  звідки ви  знаєте. А я ж бачу зі справи, що пенсія недорахована на декілька сотень гривень.   Так, кажуть, просили хабара, а  я не давав. А дехто зізнавався, що платив по  тисячі – дві, щоб їм заяву прийняли у січні, а не в жовтні, листопаді чи грудні,  і вони на декілька сотень гривень отримують більше.
Ви працювали у Пенсійному фонді? Адже тут потрібно знати всі тонкощі справи.
Ні, з Пенсійним фондом до виходу на пенсію не мав жодних справ. Я працював на підприємстві у відділі автоматизованих систем управління.   Був начальником бюро програмування, начальником  бюро проектування і впровадження автоматизованих систем управління. Мені не складно було розробити цю систему. Крім того, я закінчив педінститут, фізмат, я викладав математику в школі, в інституті підвищення кваліфікації Міністерства електротехнічної промисловості, тож в мене дуже великий стаж педагогічної роботи. А ще я ретельно вивчав законодавство.
А от з Пенсійного фонду до мене приходять. Були на прийомі, дивилися, слухали, як я спілкуюся з пенсіонерами  і навіть (я ж бачу, що то не пенсіонер), надавали довідки, розрахунки Пенсійного фонду, щоб побачити, як я проводжу розрахунок. Питали, чи я беру гроші за перерахунок. А я  ж волонтер для пенсіонерів. Ніяких грошей не беру. Це все безкоштовно робиться. Хоча  знаю, в Києві є фірма, яка за такий перерахунок, як роблю я, бере 500 грн. Це ж який бізнес можна зробити на цьому! (Сміється).
 -А чому ж  і ви не берете грошей за свої послуги?
-Ну звідки нашим пенсіонерам взяти кошти на перерахунок, якщо пенсії у них такі мізерні! Хоча бувало, люди хочуть віддячити – то можуть пригостити, до прикладу, виноградом  з власної дачі. Від таких гостинців не відмовлявся. А от грошей з пенсіонерів не беру.
А собі пенсію перераховували?
Я 5 разів собі перераховував і збільшив свою пенсію досить суттєво. Загалом на більш ніж  1000 грн. За попереднім законом працюючим пенсіонерам можна було робити перерахунок що два роки.  Я після пенсії працював ще  8 років і робив кожні два роки перерахунок. І щоразу моя пенсія підвищувалася.
-А якою була найбільша сума недоплати, яку ви виявили завдяки перерахунку?
Найбільше повернення – 2900 гривень. А буквально місяць тому перевірив пенсію доктору медичних наук   після розрахунку   Пенсійним фондом. І як виявилося, йому  щомісяця не доплачували 2200 гривень. З жовтня  2017 вже набігла кругла сума – 13 тисяч гривень.
-Раніше ви робили розрахунки лише для мешканців Запоріжжя. А тепер ваш досвід «Самопоміч» поширює на всю Україну.  Відповідно, роботи у вас значно додасться. Чи впораєтеся з таким обсягом роботи?
На початках я справді всі розрахунки проводив самостійно. Адже без знання пенсійного законодавства їх  зробити неможливо.  Але тепер у мене будуть помічники. У кожній області є люди, які вводитимуть усі необхідні дані і надсилатимуть мені їх електронною поштою.  А я, завдяки своїй автоматизованій системі, робитиму розрахунки і  надсилатиму їм результат. Так я зможу більше справ опрацювати.  Бо раніше я сам вводив   всі дані, і це забирало багато часу.
  • Яким є ваш робочий день?
У мене такий розпорядок дня, що  я найбільш  продуктивно працюю вранці. О десятій вечора я лягаю спати. Прокидаюся о п’ятій ранку. Роблю зарядку  і беруся до роботи.  Працюю години 3-4. Далі  роблю перерву. Іще впродовж дня також  працюю, але ранкові години  для мене  найбльш продуктивні.  Я живу один (дружина померла), тож постійно в роботі. Мабуть, це моє покликання: робити людям добру справу.
Щоб перевірити, чи оптимальну    пенсіію  отримуєте ви чи ваші близькі, звертайтеся до нас :
м. Чернігів, вул. Михайла Коцюбинського 48
тел. (0462) 67 47 97

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com