Новини

Всі новини
2018-05-21

Військово-історичний фестиваль “Чортківська офензива”

Унікальний масштабний військово – історичний фестиваль “Чортківська офензива” відбуватиметься у Чорткові із 15 по 17 червня.

Події будуть розгортатися у 5 локаціях:
1. Замок Гольських – поселення реконструкторів (галичан і поляків), виставки зброї, конкурси, розваги, “Фортеця кіно”.
2. Ринкова площа – “Галицький ярмарок у Чорткові” (містечко майстрів, майстеркласи, тощо).
3. Вулиці міста – квест (теренова гра).
4. Площа перед костелом св.Станіслава вул Ст. Бандери – реконструкція бою УГА.
5. Площа Т. Шевченка – виступи гуртів: Тінь Сонця, Чорноморці, Медовий полин, Периферія, Loud Silence, капелла бандуристів “Карпати”
…та інші розваги.

Чортиківська офензива – історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), у час польсько-української війни в Галичині 1918-1919 року. Це була чи не найзначніша наступальна операція і військовий успіх УГА. 25 тисяч вояків УГА змусили відступити набагато краще озброєну і підсилену французами більш як стотисячну армію польську армію. І лише вкрай несприятлива міжнародна обстановка (фактично міжнародна ізоляція), у якій опинилась молода Українська народна республіка та пов’язаний із цим брак матеріально-технічного забезпечення УГА врятували польську армію від неминучої воєнної поразки.

Чортківська офензива – найбільш успішна наступальна операція Української Галицької Армії. ЇЇ наслідком стало звільнення з-під польської окупації низки західноукраїнських міст та містечок – Чортків,Бучач, Теребовлю,Тернопіль, Бережани.

Чортківський пролом вписаний золотими літерами у воєнну історію України. Розбита та морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька Армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали із Великоднем.

Відзначаючи важливість Чортківського прориву в історії України, який став яскравою сторінкою періоду українських національно – визвольних змагань 1917 – 1921 рр. та який засвідчив силу та звитягу Української Галицької Армії, ГО “Альтернатива-Чортків”, за підтримки Чортківської міської ради та генерального спонсора фестивалю ТМ “Опілля” проводять цей масштабний військово – історичний фестиваль “Чортківська офензива”.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com