Новини

Всі новини
2018-05-03

В подарунок на 50-річчя – закриття. Гнідинцівський ГПЗ знову на межі закриття

 

Гнідинцівський  газопереробний завод ще з радянських часів був місцем працевлаштування всього району. З середини 70-тих завод виходить на міжнародний рівень, і за 10 років заводом експортується більше 300 тис. тон скрапленого газу за межі Радянського Союзу. Проте з недавніх часів завод, який є бюджетним донором всього району намагаються знищити, а більше тисячі працівників можуть опинитися на вулиці.

Проблема постала ще восени, коли закінчувався термін дії ліцензій на видобуток вуглеводнів із діючих родовищ Роменської групи, на якому підлягає зупинці 146 свердловин, з яких 92 нафтові та 26 газових свердловин, зокрема Артохівського та Коржівського родовищ, що безпосередньо постачають сировину на Гнідинцівський газопереробний завод. Ще тоді у зв’язку з можливим закінченням поставок сировини на завод він опинився на межі закриття.  Восени була зупинена робота цеху переробки газу, що призвело до звільнення персоналу. Тодішня  бездіяльність Держгеонадр могла призвести до закриття заводу та припинення газопостачання до міста Прилуки, Прилуцького та Варвинського районів.

Тепер постала ще одна проблема – дії ПАТ «Укрнафта». А саме розглядається питання перерозподілу сировини між Гнідинцівським ГПЗ та Качанівським ГПЗ. Пропонується весь об’єм нафтового та природного газу направити на Качанівський ГПЗ для подальшої його підготовки та переробки. Виробничі потужності, технологічне обладнання та комунікації  заводу можуть приймати та переробляти об’єм сировини в п’ять разів більші, ніж сьогодні. Навіть в нинішніх умовах завод є прибутковим. В середньому за місяць завод виробляє близько трьох тисяч  тон  скрапленого газу. Дохід від реалізації якого складає  за 2017рік – 466 мільйонів,  затрати на виробництво за 2017 рік склали  103 мільйонів гривень чистий прибуток від реалізації готової продукції складає близько 300 мільйонів гривень

«Маючи такий виробничий потенціал, колектив підприємства вважає рішення перерозподілу сировини необґрунтованими та злочинними в умовах нинішньої економічної ситуації в Україні.  Наш завод  найбільший в ПАТ «Укрнафта», з багаторічним досвідом роботи,  в цьому році  в серпні місяці виповнюється 50 років із заснування.                 Першочерговими діями влади має бути створення робочих місць, розвиток національного виробництва а не закриття діючого підприємства» – коментує ситуацію голова профкому Гнідинцівського ГПЗ Левченко Тетяна.

Варвинська «Самопоміч» обурена діями керівництва ПАТ «Укрнафта» та шукає шляхи вирішення проблеми. «Зупинка заводу стане катастрофою для всього району. Наша команда хоче винести проблему Гнідинцівського ГПЗ на всеукраїнський рівень. Саме тому 10 травня ми організовуємо зустріч віце-спікера ВРУ Оксани Сироїд та Народного депутата України Вікторії Войціцької з колективом заводу. Паралельно ми розпочинаємо підписів проти закриття заводу» – каже голова варвинської «Самопомочі» Володимир Коробка.

 

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com