Новини

Всі новини
2018-05-04

Дві тони батарейок за два роки – звіт проекту “Здай батарейку – врятуй їжачка”

Понад дві тони батарейок за два роки – саме в таких масштабах утилізують відпрацьовані батарейки активісти ніжинської «Самопомочі». Тут, у Ніжині, вже третій рік поспіль проводиться екологічний проект «Здай батарейку – врятуй їжачка».

Суть проекту полягає у поясненні небезпеки побутових відходів шляхом залучення учнів шкіл до збору та утилізації небезпечного сміття (батарейок). Учні збирають їх у школах, і за кожні зібрані 15 кілограмів батарейок отримують у подарунок м’яч.

Крім того, члени ніжинського осередку «Об’єднання «Самопоміч» разом з вчителями проводять роз’яснення дітям шкоди, яку завдають навколишньому середовищу важкі метали, що входять до складу батарейок. За півтора року спільними зусиллями учнів та активістів «Самопомочі» було зібрано та відправлено на утилізацію близько 500 кілограмів відпрацьованих елементів живлення, за що вони отримали 35 подарунків. Зараз у проекті задіяні 10 шкіл міста або більш як 4 тисячі маленьких ніжинців, які вже врятували життя сотні їжачків. А з минулого року в проекті беруть участь дошкільнята садочків №4 та 12.

Зокрема, дітки з ДНЗ №12 за два роки зібрали 60 кілограмів відпрацьованих батарейок. Але найбільша цінність проекту в тому, що як малеча, так і дорослі усвідомлюють, що викинувши батарейку з годинника, вони псують дводенну норму води середньостатистичної людини. Оскільки одна батарейка забруднює 400 літрів води.

«Основне завдання співпраці з школами та дитячими садками – виховати в дітях належне ставлення до навколишнього середовища. Звісно, ми стимулюємо їх подарунками, обмінюємо зібрані елементи живлення на спортивний інвентар, пропагуючи також любов до спорту. Радість в дитячих очах, бажання покращити екологічну ситуацію в місті спонукає нашу команду на подальшу роботу і залучення до проекту щоразу більше і більше учнів шкіл та вихованців садочків», – пояснює Олександр Кириченко.

Окрім дітей, збирають батарейки і дорослі ніжинці. У магазинах міста ГО «Планета добра» спільно з «Самопоміччю» встановили контейнери для збору батарейок. Масштаби збору батарейок ніжинцями в таких пунктах вражають – понад півтори тонни батарейок за два роки. Після збору батарейок активісти «Самопомочі» відправляють їх на переробку на завод, що знаходиться у Львові і є лише одним в країні, що спеціалізується на переробці батарейок. Таких пунктів місцева «Самопоміч» організувала в Ніжині більше  30 :

На першому поверсі центру торгівлі «Прогрес» (площа І.Франка);

Крамниця «Твій мобільний стиль», біля ринку «Афганець» (вул. Т.Шевченка);

Крамниця «Будівельні матеріали», біля зупинки маршрутних автобусів «Синяківська» (вул. Т.Шевченка);

Ніжинський агротехнічний інститут, біля вахтера (вул.. Т.Шевченка);

Крамниця «Подарунки» (вул. М.Гоголя);

Крамниця «Экономка», біля колгоспного ринку (вул. Московська);

Крамниця «Канцтовари», біля колгоспного ринку (вул. Московська);

Крамниця «Кроша. Товари для дітей», біля міської лікарні (вул. Московська);

Страхова компанія «Провідна» (вул. Московська);

Крамниці-склад «Будматеріали» біля старого корпусу НДУ ім. М.Гоголя (вул. Кропив’янського);

Крамниця «Металопластикові вікна та вхідні двері» біля зупинки «Університет» (вул. Набережна);

Крамниця “Радіосвіт” (вул. Московська, 5-А, 2-й поверх);

“Радіодеталі” (вул. Московська, 13);

Копіцентр (вул. Шевченка);

Копіцентр в магазині «Прохолода»;

Колишній РЕС;

Крамниця «Кроша»;

магазин «Малятко»;

Точка продажу велосипедів на комунальному ринку;

Точка продажу батарейок на колгоспному ринку;

ЗОШ № 13;

ЗОШ № 10;

ЗОШ № 1;

ЗОШ № 17;

ЗОШ № 3;

ЗОШ № 2;

ЗОШ № 15;

ЗОШ № 16;

ЗОШ № 11;

ЗОШ № 12;

ЗОШ № 9;

ДНЗ № 4;

ДНЗ №12;

Ніжинський медичний коледж.

 

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com