Новини

Всі новини
2018-04-16

Наркотики через мережу – поза межами контролю

Ніжинська «Самопоміч» бореться проти розповсюдження наркотиків через інтернет.

Міська рада підтримала звернення до міністра внутрішніх справ та Президента України, яке має відкрити їм очі на проблему торгівлі наркотиків, через інтернет. Звернення ініціювала та підготувала фракція «Об’єднання «Самопоміч».

Звичайні написи на стінах шкіл, гуртожитків, житлових та адміністративних будівель з номерами телефонів або посиланням на сайт. Більшість перехожих думає, що це дрібне хуліганство. Але ні – це грубе порушення закону – розповсюдження сильнодіючих наркотичних речовин.  Обіг наркотиків став справжнім викликом для правоохоронної системи.

Анонімно та без особистих контактів – це основа таких продажів, які на сьогодні вражають своїми масштабами та далеко виходять за межі нашого міста. Звичайному підлітку нічого не вартує написати продавцю чи зайти на сайти, де в молодої людини розбігаються очі від асортименту нарко-диллера.  Сам процес купівлі також здійснюється через закриті інтернет платформи, де немає відслідковування платежів, який конвертує криптовалюту в звичайні гроші.

Така шифрованість «горе-продавців» є справжнім викликом, як для правоохоронних органів так і для міської влади.  До ніжинського осередку  «Самопомочі» надходять численні звернення батьків і педагогів, які обурені поширенням наркотичних речовин та бездіяльністю правоохоронців.

Ніжин не єдине місто, де відбувається розповсюдження наркотиків подібним чином. Відомі чисельні випадки в Луцьку, Харкові, Києві та інших великих містах. А де таких продавців немає там робить свою справу пошта, на якій вже не піддають відправлення огляду. «Своїм зверненням до міністра справ внутрішніх справ та Президента України ми сподіваємось звернути їхню увагу на проблему, яка руйнує здоров’я нашої молоді. Люди самі починають замальовувати ці написи. Я бачив, коли молода мати йдучи з коляскою йшла і балончиком замальовувала напис на житловому будинку. Вона це робила тому що розуміє небезпеку, яку вони несуть для майбутнього покоління. Нажаль/можливо центральна влада цього не розуміє. Наша фракція сподівається, що це звернення побудить міністра внутрішніх справ до вирішення проблеми. Хочемо, щоб цю ініціативу підтримали  в інших містах. Можливо разом ми зможемо побороти неконтрольований та небезпечний обіг наркотиків. Також ми розпочинаємо зафарбовувати написи самотужки та закликаємо до цього всіх» – підсумовує Костянтин Смалій.

 

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com