Новини

Всі новини
2018-04-03

Більше ніж 400 депутатських прийомів та 17 проектів рішень – ніжинська “Самопоміч” звітує за два роки в раді

На місцевих виборах 2015 р. за «Об’єднання «Самопоміч» проголосувало 12,6 % ніжинців. Відтак у Ніжинській міській раді VII скликання «Об’єднання «Самопоміч» представляють 5 депутатів. Наразі це Костянтин Смалій (тренер КДЮСШ), Геннадій Дудченко (директор Ніжинського краєзнавчого музею), Дмитро Тимошик (приватний підприємець), Наталія Шевченко (викладачка НАТІ). Нажаль у 2017 р. помер один з найбільш активних депутатів, що представляв «Самопоміч» в міській раді Михайло Булигін. З червня 2017 р. депутатський мандат отримала Світлана Рожок. Вказані депутати формують у міській раді фракцію „Об’єднання „Самопоміч”, головою якої є Костянтин Смалій.

Кожен із депутатів фракції „Самопоміч” входить до однієї із 5 депутатських комісій Ніжинської міської ради:

Смалій Костянтин – заступник голови постійної комісії з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї та молоді, фізкультури і спорту.

Дудченко Геннадій- секретар комісії з майнових та житлово-комунальних питань, транспорту, зв’язку та охорони навколишнього середовища.

Рожок Світлана – член комісії з питань земельних відносин, будівництва, архітектури, інвестиційного розвитку міста та децентралізації.

Тимошик Дмитро – заступник голови комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, підприємницької діяльності, дерегуляції, фінансів та бюджету

Шевченко Наталія – секретар комісії з питань регламенту, депутатської етики та діяльності, законності, правопорядку, антикорупційної політики, свободи слова та зв’язків з громадськістю.

Протягом року депутати фракції „Самопоміч” та їх помічники забезпечували роботу громадської приймальні. Всього за рік через приймальню фракції пройшло більше 400 ніжинців. Їхні проблеми вирішувались депутатми у формі депутатських запитів, звернень, що подавались на ім’я міського голови, установ та служб місцевого самоврядування, виносились на комісії або безпосередньо на сесію. Всього таких зверенегь та запитів було підготовано 46.

Кожен з депутатів фракції також проводив регулярні зустрічі з виборцями своїх округів. Всьго за два роки було проведено більше 50-ти зустрічей.

Не менш важливою складовою діяльності фракції „Самопоміч” у ніжинській міській раді була робота над проектами рішень міської ради.

За час роботи в міській раді депутатами фракції „Самопоміч” безпосередньо було підготовано 17 проектів рішень. Чотирнадцять з них прийняті міською радою, три – не прийняті. Найважливішими рішеннями ініційованими фракцією є наступні:

– Статут м. Ніжина. Депутати фракції доклали максимальних зусиль, щоб цей документ відповідав базовим демократичним принципам.

– Рішення про внесення змін до Положення про постійні комісії Ніжинської міської ради Чернігівської області VІІ скликання та про внесення змін до Регламенту Ніжинської міської ради Чернігівської області VІІ скликання. Ці два рішення заклали умови для забезпечення максимальної прозорості діяльності міської ради.

– Бюджетний регламент Ніжинської міської ради.

– Рішення про заборону зовнішньої реклами по вул. Гоголя.

– Рішення про фінансування з бюджету міста видатків на утримання комунальних закладів освіти міста, врегулювання питання збору та використання добровільних внесків батьків в закладах освіти міста

– Рішення про впорядкування умов оплати праці педагогічним працівникам

На жаль не було прийнято міською радою підготований депутатами фракції проект рішення про наглядові ради при комунальних підприємствах, який мав забезпечити створення механізму впливу громадськості на діяльність комунальних підприємств м. Ніжина. Так само міською радою не було підтримано рішення про збільшення посадових окладів педагогічним працівникам.

Серед здобутків депутатів фракції по виборчим округам:

– підсипка та грейдерування вулиць;

– облаштування тротуару по вул. Чернігівській;

– ініціювання розмалюванням Ніжинської дитячої поліклініки;

– модернізація та ремонт вуличного освітлення;

– встановлення високошвидкісного інтернету в школах міста;

Окрім того депутати фракції спільно з волонтерами ніжинського осередку “Об’єднання”Самопоміч” реалізували та продовжують реалізувати ряд соціальних проектів:

– “Дослідження ніжинських підземель”, яке було започатковане Михайлом Булигіном;

-“Здай батарейку – врятуй їжачка”, за два роки в школах та магазинах міста було зібрано та відправлено на утилізацію 2 200 кг. відпрацьованих батарейок;

– “Знайомтесь – це наш Ніжин” – проведення безкоштовних екскурсії

історичними місцями м. Ніжин;

-“Спорт з дитинства” – популяризація спорту серед вихованців ДНЗ міста, шляхом

проведення майстер класів з олімпійських видів спорту;

– “Комп’ютерні курси для пенсіонерів”- безкоштовне навчання пенсіонерів основ комп’ютерної грамотності.

 

 

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com