Новини

Всі новини
2018-04-13

Без «передайте за двох»?

У Ніжині може з’явитися електронний квиток для проїзду у громадському транспорті. Таку ініціативу у Ніжинській міській раді зареєстрували депутати фракції «Самопоміч». Якщо більшість депутатів її підтримає, то вже з березня 2019 року про готівку у транспорті можна буде забути.

До такого нововведення команду «Самопомочі» спонукало бажання перевізника вчергове підвищити тариф до рекордних 7,4 грн. Це при тому, що за останній рік ціна уже зросла втричі! Перевізник пояснює постійне підвищення вартості проїзду збільшенням середньої заробітної плати, вартості паливно-мастильних матеріалів та загальних витрат. І наголошує, що альтернативи збільшенню тарифу немає.

Депутати «Самопомочі» переконані – це поганий шлях. Насамперед, важко говорити про конкретний пасажиропотік і доходи перевізника. Адже чинна система оплати не дозволяє відстежити точну кількість пасажирів. Тому

«Самопоміч» пропонує запровадити в Ніжині електронний квиток. Він допоможе зробити сферу громадських перевезень у місті прозорою.

Якщо депутати та міський голова підтримають запропонований проект рішення, то протягом 2018 року у місті здійснять підготовчі заходи. А також закуплять спеціальні зчитувальні пристрої – валідатори, які будуть встановлюватися в автобусах. До валідатора пасажири будуть підносити електронні квитки та оплачувати проїзд. Для гостей міста буде можливою оплата безконтактною карткою або продаватимуться проїзні картки на мінімальну кількість поїздок.

Люди пільгових категорії зможуть й надалі користуватися пільгами, отримуючи електронний квиток безкоштовно. Так можна буде побачити реальну кількість пасажирів та пільговиків, розрахувати оптимальну вартість проїзду та суму компенсації за пільговий проїзд.

«Місто кожного року компенсує обслуговуючим компаніям перевезення людей пільгових категорій за статистикою, взятою з нізвідки. «Е-квиток» – це єдиний можливий механізм прозорості в транспортних перевезеннях. Він допоможе не тільки міській раді, а й перевізникам, які зазнають матеріальних втрат через недобросовісних водіїв та кондукторів», – коментує голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Ніжинській міській раді Костянтин Смалій.

До слова, впровадження електронного квитка в українських містах цілком реальне. Сьогодні такі міста, як Львів, Дніпро, Краматорськ, Київ, Чернігів, Біла Церква, Мукачеве та Житомир впритул наблизилися до нової системи. Зокрема, у Житомирі ще з вересня минулого року був запущений продаж е-квитків на всі види міського громадського транспорту.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com