Новини

Всі новини
2017-12-04

Найбільший суб’єкт господарювання Варвинського району знову на порозі закриття

Найбільше бюджетоутворююче підприємство Варвинського району – «Гнідинцівський газопереробний завод» можуть закрити. Це справжня катастрофа для жителів району, оскільки тут працює близько 1000 чоловік. Варвинська «Самопоміч» обурена діями  місцевої влади, яка не докладає жодних зусиль, щоб врятувати завод від закриття. «Мене цікавить позиція депутатів селища, районної ради, чому вони не звертаються до депутатів Верховної Ради, Прем’єр-міністра. Чому не задумуються над тим, що люди, коли втратять роботу, не зможуть утримувати свої родини. Від протизаконних дій держави ніхто не виграє. В Україні замість того, щоб підняти видобуток та переробку власного газу та нафти, знизити споживання імпортного газу намагаються знищити вітчизняну нафтовидобувну галузь» – коментує ситуацю, що склалася навколо заводу голова Варвинської районної організації «Об’єднання «САМОПОМІЧ» Володимир Коробка

Історія підприємства сягає 1963 року, саме в цей час розпочату будівництво Гнідинцівського нафтостабілізаційного заводу. В 70-тих роках у зв’язку з значним відкриттям покладів газу тут створюють газопереробний завод. І вже з середини 70-тих завод виходить а міжнародний рівень, і за 10 років заводом експортується більше 300 тис. тон скрапленого газу за межі Радянського Союзу. З кожним роком на заводі збільшувались обсяги виробництва, так тривало б і надалі, якщо б не незрозумілі дії Держгеонадр у відношенню до ПАТ «Укрнафта» філією якого є Гнідинцівський завод.

Проблема постала у зв’язку з тим що закінчується термін дії ліцензій на видобуток вуглеводнів із діючих родовищ Роменської групи, на якому підлягає зупинці 146 свердловин, з яких 92 нафтові та 26 газових свердловин, зокрема Артохівського та Коржівського родовищ, що безпосередньо постачають сировину на Гнідинцівський газопереробний завод. Керівництво Гнідинцівського газопереробного заводу впевнено, що Держгеонадр штучно створює, бюрократичні перепони для їх відновлення. Тому в третьому кварталі 2017 року на Гнідинцівський завод стало надходити на 50% менше нафти і на 80% менше природного газу. Зупинена робота цеху переробки газу (абсорбційно-газофракціонуюча установки з блоками охолодження та осушки газу, компресорних станцій третьої ступені цеху). Виробництво скрапленого газу на Гнідинцівському ГПЗ скоротилися майже на 80% ‒ із 3200 т до 700 т в місяць. Бездіяльність Держгеонадр могла призвести до закриття заводу, а це в свою чергу призвело б до звільнення працівників та припинення газопостачання до міста Прилуки, Прилуцького та Варвинського районів.

Ухилення від продовження ліцензії Державна служба геології та надр пояснює податковою заборгованістю ПАТ «Укрнафта». Проте в ПАТ «Укрнафті» пояснюють, що боргу за сплату податків на 2017 немає.

Нагадаємо, що у зв’язку з незрозумілою діяльністю Державної служби геології та надр ПАТ «Укрнафті» було не продовжено ліцензію 6 родовищ, як наслідок видуботок нафти та газу компанією впав на 20%, а держава втратила податки.

На початку листопада ПАТ «Укрнафта» відновила видобуток на родовищах в Сумській області. На завод почала надходити сировина із родовищ Сумщини, тож виробничі потужності підприємства завантажено майже на докризовому рівні, зокрема, відновив роботу цех переробки газу, отримав належне завантаження і компресорний цех. Але на стабільну роботу підприємства можна розраховувати до весни. У 2018 році закінчується термін дії 27 спецдозволів і в 2019 – 22 спецдозволів «Укрнафти».

Ситуація, що склалася  показує, що майбутній Варвинській об’єднаній територіальній громаді треба уважно стежити за розвитком подій і реагувати на всі зміни, котрі можуть призвести до втрати робочих місць і як наслідок надходжень до бюджету.

 

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com