Новини

Всі новини
2017-11-27

Срібнянський голова у відставці, або як громад позбавляють права вибору.

           В кінці жовтня в 14 новостворених громадах Чернігівської області відбулися перші вибори голів та депутатів рад територіальних громад. Відбувалися вони на жаль далеко не так як мали б, особливо сумно було спостерігати як жителі невеликих селищ та сіл обираючи депутатів зважали не на свою власну думку, а на те що їм говорили їх роботодавці або ж просто чужі люди, які перед виборами приносили їм гроші чи інші блага.

            Так чи інакше, а переможців не судять, особливо коли їх переважна більшість у раді. Так сталося й у Срібнянській раді об’єднаної територіальної громади, де з 26 депутатів 16 — це  висуванці БПП, 2 – ВО «Батьківщина», 2-РП, 1-ПП «Наш край»,1- «Аграрна партія України» та 4- безпартійні самовисуванці. Вибився з цього стрункого ряду представників демократичних партій лише новообраний голова, який явно не висловлював симпатій жодній з партій-переможців. За це й поплатився на першій же сесії. Не встигли депутати та голова прийняти присягу, обрати секретаря ради, як від представника новоутвореної більшості поступила пропозиція внести до порядку денного питання про дострокове припинення повноважень голови Срібнянської селищної ради. Як підставу озвучили адміністративне правопорушення голови пов’язане з конфліктом інтересів, яке було за часів, коли він був головою селища.

            Звинуватили – і двома третинами голосів забрали в нього повноваження голови громади, які йому довірили люди. Так поспішали, що навіть не подбали про те, що новообраний секретар ради, який мав за задумом зайняти місце голови ще не отримав повноважень. Очевидно, рішучості депутатам додавав присутній на сесії депутат Верховної Ради від «БПП» Дмитренко О.М., родина якого має аграрний бізнес в регіоні та відомий історією з рейдерським захопленням земель фермерів в 2013 році.

            У підсумку сесії фактично відбулася узурпація влади в окремо взятій громаді. Голову-самовисуванця Олега Куделю, який переміг на виборах, відсторонено, а на місце голови депутати поставили людину, яка навіть не балотувалась на голову громади.

            Після цих подій Олег Куделя провів ряд зустрічей з представниками різних політичних сил Срібнянщини, які брали участь у виборах, щоб почути їхню думку з цього приводу. На зустрічі з осередком ПП «Об’єднання «САМОПОМІЧ» колишній голова отримав підтримку. «Як би там не було, але люди зробили свій вибір й так його зневажати — це не припустимо в демократичній країні, срібнянська Самопоміч хоч і не виступала на підтримку Олега Куделі на виборах, але одностайно висловивила йому підтримку в цій ситуації. Ми завжди виступали проти подібних брудних технологій й зробимо все можливе, щоб допомогти захистити право людей самостійно обирати собі владу» – говорить голова Срібнянського осередку «Об’єднання «Самопоміч»  Сергій Соловей.

            Нагадаємо, що раніше подібним чином з посади міського голови Миколаєва було відсторонено Олександра Сенкевича. Відсторонення негодних владі голів населених пунктів стає поганою тенденцією знущання над вибором людей. «Те що сьогодні відбувається в Україні інакше, як зґвалтуванням місцевого самоврядування назвати не можна. Центральна влада вирішила позбутися обраних народом міських, селищних, сільських голів, які не прославляють діючого президента та «пляшуть під дудку» президентської партії. Прикладом такої політики є тиск на депутатів Миколаївської міської ради, наслідок – відсторонення мене з посади міського голови. Подібний механізм був відпрацьований в часи Януковича, за його правління було відсторонено близько 30 голів.  Зараз подібна схема особливо цинічна виглядає на прикладі невеликих рад, як то Срібнянська селищна рада, коли депутати продемонстрували своє ставлення до громади, її вибору та реалізації її права обирати, коли на першій ж сесії відправили у відставку новообраного голову ОТГ. Звичайно в судовому порядку він повернеться до виконання своїх обов’язків, але це вплине на розвиток громади. Зрозуміло, що депутати керувались політичними амбіціями та зиском «порішать» зі своєю людиною. Подібне відбувалося за часів Януковича і ми знаємо чим це завершилося. Сподіваюсь президент вчасно зреагує і зробить так щоб в Україні  люди жили як в розвинених, демократичних державах» – каже Олександр Сенкевич.

         Що ж, срібнянські депутати яскраво продемонстрували, що після революції гідності мало що змінилось. Адже тепер як і тоді за право вільно обирати собі владу в Україні треба боротися

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com