Новини

Всі новини
2017-11-02

“Підвищення” зарплати будівельникам

Питання    щодо    збільшення    кошторисної    зарплати   будівельникам,  яке   було    ухвалено  26 жовтня під час 24 сесії Чернігівської міської ради, набуло широкого розголосу та викликало багато суперечок.

Відповідно до пропозиції міського очільника Владислава Атрошенка її встановили у розмірі 5600 гривень. Проект рішення підтримали 29 депутатів.

Не погоджувався із пропозицією Атрошенка голова фракції «САМОПОМІЧ»  Вадим Соколюк, який наголосив, що навідміну від вчителів та вихователів, будівельникам підвищують заробітну плату вже вдруге за останній рік.

Свою думку щодо прийняття скандального рішення, депутат також висловив на своїй сторінці в Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010783605050, де зазначив:

«Ще  раз  по  прийнятому  рішенню  міської  ради  щодо  збільшення   КОШТОРИСНОЇ  заробітної   плати  до  5600 грн. Питання однозначно не «популярне» якщо ти проти, оскільки в ньому є слова «підвищення заробітної плати».

Мені як депутату міської ради люди довірили в тому числі і власні кошти які акумулюються у міському бюджеті, а зокрема і їх ефективне витрачання.

Особисто я як депутат маю право на свою позицію з цього питання, і я її висловив вчора на сесії міської ради, бо вважаю що прийняття такого рішення НА СЬОГОДНІ є не ефективним витрачанням бюджетних коштів, правий я чи помиляюсь, побачимо згодом. (До речі результати голосування підтвердили і те, що не лише я так вважаю).

Продублюю свою позицію:

1)Другий раз за рік (перший був 24 березня 2017 до 4900 грн.) збільшувати кошторисну заробітну плату (не плутати з реальною заробітною платою яку отримують будівельники на руки) є дещо поспішним, я вважаю, що підняття такої кошторисної заробітної плати до 5600 грн. (рекомендація Мінрегіонбуду максимально до 5500 грн.), не приведе до росту реальної заробітної плати яку будуть отримувати будівельники (більшість з них працюють на цивільно-правових угодах з власником фірми, однак воно точно призведе до значного росту вартості робіт по об’єктам будівництва, що відобразиться на видатковій частині бюджету.

2)Питання вигідності чи не вигідності виконання будівельних робіт за кошти міського бюджету для власників будівельних компаній, повинен регулювати ринок через систему «Prozzoro», з рештою вона для того і створювалась (необхідно зменшити варіанти закупівель у одного учасника і тд.), Нема учасників – збільшуємо кошторисну вартість.

3)Рішення про збільшення кошторисної заробітної плати прийняте на сесії не стосується будівельників які виконують поточні роботи (лише нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), а таких у місті дуже багато, запитайте в будь-якого будівельника який виконує будівельні роботи чи відрізняються для нього особисто роботи з поточного ремонту від робіт які він виконує при капітальному ремонті він вам скаже що ні, а от кошторисна вартість таких робіт згідно прийнятого рішення відрізняється (Поточні роботи до аналогічних рішень включили Луцьк, Івано-Франківськ, Бровари та ін.), Чернігів не включив.

4)Рішення містить ознаки регуляторного акту, регуляторну процедуру не проходило, керівник юридичного відділу публічно заявив, що воно таким не є. У разі якщо підпадає, то депутати фактично порушили закон при голосуванні за нього. Скерував лист до Державної регуляторної служби України, для отримання роз’яснень.

Друзі, прошу повідомтe мені будь-ласка, якщо ви, хтось з ваших родичів чи знайомих, які працюють на будівництві яке оплачується з коштів міського бюджету, отримають у зв’язку з прийнятим рішенням збільшення своєї фактичної заробітної плати.

Дякую що читали.»

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com