Новини

Всі новини
2017-11-02

Біля житлових будинків району “Масани” планують побудувати АГЗС

26 жовтня 2017р. відбулось засідання двадцять четвертої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання.  На пленарному засіданні на розгляд депутатів виносився проект рішення від 26.10.2017р. № 24/VII-23 про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою, надання, вилучення і передачу земельних ділянок юридичним і фізичним особам (далі – проект Рішення). Під час його обговорення, багато питань викликав п. 27 проекту Рішення:

«Комунальному підприємству “Паркування та ринок” ЧМР затвердити технічну документацію та надати земельну ділянку (кадастровий номер 7410100000:01:010:0118), в постійне користування, площею 0,2400 га, по  вул. Незалежності для будівництва та обслуговування будівель торгівлі   (для  розміщення    автостоянки   з об’єктами інфраструктури та сервісу).»

Зокрема, стало відомо, що «об’єкти інфраструктури та сервісу» – це ніщо інше, як автомобільна газозаправна станція (далі –АГЗС).

«Правилами забудови та використання території м. Чернігова (коригування)» (далі – Правила) визначено типи територій з відповідними зонами, згідно яких, земельна ділянка по вул. Незалежності відноситься до житлової зони багатоквартирної забудови. Крім того, вказана вище земельна ділянка, згідно Генерального плану м. Чернігова, відноситься до району перспективної забудови, на який в обов’язковому порядку виконується Детальний план території. До початку будівельних робіт замовник містобудівної документації з планування та забудови території  або її частини повинен  забезпечити:

– проведення громадського обговорення містобудівної документації у встановленому порядку;

– погодження містобудівної документації органами державного нагляду та  виконавчими органами міської ради в межах встановлених повноважень;

– проведення експертизи містобудівної документації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та ін.

Вибір місця для побудови АГЗС є дуже важливим моментом. Чим насиченіший машинопотік, тим вище прибуток. А в місті завжди рух більш жвавий, ніж на околиці. Але не слід забувати, що робота АГЗС призводить до систематичного, постійного техногенного навантаження на довкілля та завдає незворотної шкоди організму людини.

Враховуючи вищевикладене, за ініціативи депутата ЧМР Віктора Іванченка від  фракції “САМОПОМІЧ”, була внесена поправка до п.27 проекту Рішення про виключення фрази «з об’єктами інфраструктури та сервісу», яка за результатами голосування не набрала необхідної кількості голосів. Нажаль, більшість міських обранців прийняли рішення не на користь людей, порушуючи одне з фундаментальних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля, закріплене в ст. 50 Конституції України.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com