Новини

Всі новини
2017-06-16

Анна Романова: профілактика та “швидка” повинні залишатись безкоштовними

Україна посіла ганебне друге місце у світі за рівнем смертності. Очевидно, що одна з причин вимирання українців – низький рівень розвитку медицини. Тому у Верховній Раді запропонували закон, який охрестили “медичною реформою”. Закон вже проголосовано у першому читанні та буде дороблятися до другого.

Давно неефективна та застаріла модель державної «безкоштовної» медицини буде змінена. Суть даної реформи автономізувати лікарні, щоб вони перестали бути бюджетними. І вже наприкінці 2017 року кожний медичний заклад буде мати свій власний бюджет. Раніше лікарі отримували свою зарплату незалежно від кількості пацієнтів та пролікованих випадків. Тепер людина зможе сама обирати, в якому закладі і у якого лікаря лікуватися. Це буде мотивувати лікарів добре працювати, відповідально ставитися до кожного пацієнта. Також не буде “зрівнялівки”, коли лікар, який “купив” диплом буде отримувати так само як і професійний уважний лікар. Тому що за кожну зареєстровану людину, яка отримала медичну послугу, лікар отримуватиме трохи більше 210 гривень, але пацієнтів у нього може бути не більше, ніж 2 тисячі. Молодь отримає мотивацію працювати лікарем, бо зарплати значно підвищаться. Як повідомляє заступник міністра з охорони здоров᾽я Павло Ковтонюк, лікарі первинної допомоги отримуватимуть у середньому 25 919 грн на місяць.

Народний депутат з «Самопомочі» Анна Романова заявляє, що «Об᾽єднання «Самопоміч» вже до другого читання значно розширить законопроект. Особливо на користь отримання безкоштовної швидкої допомоги, діагностики та профілактики пенсіонерів та незахищених верств населення.

На Чернігівщині уже працюють як окремі юридичні особи 26 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема у Чернігові планують розширити мережу лікувально-профілактичних закладів — відкрити їх на Масанах, в районі Кільцевої та ЗАЗу.

Для довідки:

За словами заступника Міністра охорони здоров’я протягом 2018-2020 рр. бюджет на гарантований пакет медичних послуг виросте з 55 млрд., які є на сьогоднішній день у медичній субвенції, до 81,2 млрд. грн. у 2020 р. Тобто на 25,7 млрд. за 3 роки збільшиться обсяг фінансування саме медичних послуг. У перший рік реформи (2018 р.) фінансування збільшиться на 10 млрд, у 2019 р. – орієнтовно на 8,2 млрд. грн., у 2020 р. – на 7,3 млрд грн. Згадані 10 млрд передусім підуть на реформу первинки.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    (0462) 674-797
    (093) 771-13-01

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.cn@gmail.com